Uosobienie luksusowych granitowych blatów nadaje każdej kuchni odrobinę klasy niezależnie od stylu i stylu, jaki chcesz osiągnąć w pozostałej części kuchni. Granit oferuje twardy, trwały i łatwy w pielęgnacji blat, który stanowi wyraz w każdej kuchni.

Blaty granitowe są dostępne w różnych ziarnach, wzorach i kolorach. Płyty granitowe są importowane z całego świata, a każdy z nich ma swoje unikalne właściwości. Najlepszym sposobem na wybranie granitowych blatów do nowej kuchni jest wizyta u importera granitu i przeszukanie jego ekwipunku, aby wybrać część lub części, które pękną w twojej kuchni. Po wybraniu płyty granitowej producent granitu przycina płytę do dokładnych wymiarów wymaganych dla Twojej kuchni, kształtuje i poleruje krawędzie zgodnie ze specyfikacją oraz instaluje blaty w kuchni. Ze względu na naturę kamienia naturalnego i związaną z nim wagę instalację najlepiej pozostawić ekspertom.

Możesz również kupić gotowe płyty granitowe, które oferują szeroki zakres wzorów i kolorów, ale mają bardziej ograniczone szczegóły długości i krawędzi. Wymieniasz mniej korekt za niższą cenę, a ta opcja może zaoferować najlepszą wartość za elegancki wygląd, jaki chcesz w swojej nowej kuchni.

Tańszym wyborem jest użycie płytek granitowych w kuchni. Praktyczni właściciele domów mogą samodzielnie instalować i wyglądać granitowe płytki i czuć się jak prawdziwy granit po znacznie niższej cenie niż płyty granitowe. Krawędzie można wypolerować konwencjonalnymi narzędziami do układania płytek lub przyciąć drewnianymi krawędziami pasującymi do szafek. Oba zapewniają doskonały wygląd blatów.

Koszt granitowych płyt może się różnić tak bardzo, jak wygląd granitu. Płytki granitowe (12 x 12 cali) można kupić za 4 do 25 USD za sztukę, w zależności od jakości i rzadkości granitu. Płyty granitowe są również sprzedawane na stopę kwadratową i mogą wynosić od 25 USD za zwykłe płyty granitowe do znacznie ponad 300 USD na stopę kwadratową w przypadku bardziej egzotycznych granitów. Oprócz kosztów płyt granitowych istnieją koszty produkcji i instalacji, które mogą być również kosztowne, jeśli chcesz uzyskać precyzyjne krawędzie lub kontury na powierzchniach granitowych.

Bez względu na rodzaj granitu, który wybierzesz do swojej nowej kuchni, konserwacja jest stosunkowo łatwa. Granit jest bardzo twardy i trwały, co utrudnia rozszczepienie lub pęknięcie. Należy jednak uważać, aby nie upuścić ciężkiego naczynia na powierzchnię. Ponieważ granit jest bardzo twardy, spadające na niego przedmioty są bardziej podatne na pękanie, zwłaszcza porcelana i szkło. Granit jest naturalną substancją, która jest podatna na plamy i musi być regularnie uszczelniona, aby zminimalizować plamy. Przy minimalnej konserwacji blaty granitowe zapewniają dożywotnią obsługę przy zachowaniu ich luksusowego wyglądu.

Ważne jest, aby nie stracić z oczu ogólnego wyglądu nowej kuchni. Możesz zakochać się w konkretnym kolorze lub wzorze granitu, ale jeśli element nie pasuje do twojego wyboru garderoby lub stylu kuchni, którego szukasz, musisz poszukać czegoś innego. Koordynacja wszystkich komponentów jest kluczem do udanej przebudowy kuchni. Granit może spełnić ten wymóg w każdej kuchni. Po prostu znajdź odpowiednie granitowe płyty do swojej nowej kuchni.