zdrowie” data-max-rows=”2″>

Podczas studiów ukończyłem specjalizację z psychologii i wziąłem wiele lekcji na ten temat. Jednak tym, który zawsze był dla mnie najbardziej wyjątkowy i który z czasem służył mi najlepiej, była psychologia anormalna.

Była to klasa, która zajmowała się głównie zaburzeniami psychicznymi i psychozami i okazała się niezwykle fascynująca. Nieprawidłowa psychologia nie tylko nauczyła mnie takich rzeczy jak depresja, antyspołeczne zaburzenia osobowości i schizofrenia, ale także pokazała mi, jak rozpoznać możliwe objawy zaburzeń psychicznych u innych ludzi.

Uczęszczałem na kurs w młodym roku głównie dlatego, że był potrzebny do nauki i od razu miał obsesję na punkcie klasy. Rzeczywiście, nienormalna psychologia była tak interesująca, że ​​zwykle zapominałem o studiach na innych kursach, ponieważ spędziłem cały czas na czytaniu i badaniu materiału na tym kursie.

Jedną z rzeczy, które uznałem za najbardziej interesujące, była liczba uczestników, którzy niekoniecznie byli kierunkami psychologii. Dość kilkoma uczestnikami zajęć byli angielski, trenerzy i specjalizacje muzyczne, ale wierzyli tylko, że klasa wyglądała na zabawną i postanowili zarejestrować się jako fakultet.

Kilka lat temu spotkałem się z jednym z tych przyjaciół w lokalnym barze i grillu. Dyskutowaliśmy o programie dziesięć lat po ukończeniu szkoły i kontynuowaniu naszego życia. Była teraz dyrektorem zespołu w gimnazjum, ale powiedziała, że ​​zawsze była wdzięczna, że ​​wzięła pod uwagę tę klasę, ponieważ pozwoliła jej zidentyfikować warunki psychiczne, które mieli niektórzy z jej uczniów i niektórzy z jej rodziców.

Myślę, że to, co tak fascynowało mnie w nienormalnej psychologii, to fakt, że naprawdę leży ona u podstaw tego, co robią psychologowie. Nauczyło mnie dokładnie, dlaczego ludzie z zaburzeniami psychicznymi mają problemy, które mają, czy to nierównowaga chemiczna, która wymaga pomocy medycznej lub zaburzenia osobowości, oraz w jaki sposób można zarządzać zachowaniem i terapią.

Pamiętam, jak rozmawiałem z nauczycielem kursu o tym, jak bardzo podobała mi się klasa i jak interesująco było to dla mnie, a mężczyzna wyjaśnił, że spośród wszystkich kursów, które prowadził, nienormalna psychologia również była jego ulubioną. Powiedział, że widział, że o wiele więcej uczniów miało moment potwierdzenia, że ​​wybrali właściwy kierunek w tej klasie w porównaniu z każdym innym, którego uczył.

Dla mnie kurs nienormalnej psychologii jest z pewnością tym, na który patrzę wstecz jako program, który uświadomił mi, że wybrałem odpowiedni program treningowy. Wyszkolił mnie bardziej niż jakiekolwiek inne zajęcia z psychologii i będę wracał i uczył się z podręcznika.