Te kłódki zostały zaprojektowane w celu ochrony zamka w trudnych warunkach. Aby te kłódki naprawdę liczyły się jako „kłódki do trudnych warunków”, muszą również posiadać ochronę wewnętrzną. Są one dostępne na różnych poziomach bezpieczeństwa, od niskiego poziomu bezpieczeństwa po wysokie bezpieczeństwo z kontrolą klucza. Zamki elektroniczne są również wykonane ze stali nierdzewnej.

Aby być szorstką barierą środowiskową, powinna mieć następujące elementy:

  • Korpus ze stali nierdzewnej (zwykle stosowana jest stal nierdzewna 303)
  • Części wewnętrzne powinny być wykonane ze stali nierdzewnej lub mosiądzu, w niektórych przypadkach stosuje się odlewanie ciśnieniowe
  • Cylinder blokujący powinien mieć średnie do wysokiego bezpieczeństwa
  • Kontrola klucza powinna być standardem
  • Opatentowana kłódka by to poprawiła

Wspomniałem powyżej średnie do wysokiego bezpieczeństwa z kontrolą klucza. Myślę, że jeśli chcesz wydawać pieniądze na stal nierdzewną, powinna mieć kluczową kontrolę z wysokiej jakości wkładką zamka. Jeśli szukasz tego typu kłódki, szukasz kompletnego pakietu.

Zamek Cobra oferuje kłódkę PUCK ze stali nierdzewnej z wewnętrznymi elementami ze stali nierdzewnej. Jest to opatentowany produkt, który pozwala użytkownikowi końcowemu wybrać cylinder zamka, a tym samym poziom bezpieczeństwa. Gdy użytkownik końcowy wybiera opatentowany cylinder zamka o wysokim poziomie bezpieczeństwa, cały pakiet jest opatentowany. Jest to bardzo ważne, aby osiągnąć wysoki poziom kluczowej kontroli.

Ten typ zamka jest stosowany w zastosowaniach morskich i tam, gdzie zamek jest wystawiony na trudne i mokre warunki. Każdy typ blokady używany w tym środowisku powinien być regularnie sprawdzany, aby upewnić się, że działa. Dotyczy to w szczególności aplikacji o wysokim poziomie bezpieczeństwa.

Istnieją aluminiowe zamki, które są również używane do zastosowań morskich i mokrych. Kłódka ze stali nierdzewnej oferuje znacznie mocniejszy korpus zamka, który jest bardzo odporny na ataki fizyczne. Zapewnia również ochronę przed rdzą i korozją zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz.

W końcu dostajemy wartość naszych pieniędzy, tak, ta kłódka kosztuje więcej niż jedną, która nie jest wykonana ze stali nierdzewnej. Musisz więc zadać sobie pytanie. Co próbujesz chronić i jak powinno być tego warte? Możesz chronić zasób lub osobę, jak cenne dla ciebie.

Jeszcze jedna myśl: wydawanie pieniędzy może być tańsze niż utrata bogactwa, które może być znacznie droższe.