Co oznacza filtracja wody?

A. Filtracja Waltera to proces, w którym woda przepływa przez system, który zawiera jeden lub więcej filtrów w celu usunięcia smaku, zapachu, koloru, żelaza, zmętnienia i niektórych chemikaliów, takich jak chlor. Może być zaprojektowany jako urządzenie kasetowe lub jako system z luźnymi zbiornikami na media. Ogólnie metoda ta może składać się z filtrów absorpcyjnych, katalizatora / utleniania, filtrów mechanicznych i neutralizacyjnych.

Jak mogę poznać zawartość mojej wody?

Jeśli miejski dostawca wody dostarcza wodę, możesz przeczytać raport zaufania konsumentów (CRC), aby dowiedzieć się, co znajduje się w wodzie. Publiczne zakłady wodociągowe muszą co roku przesyłać CRC. Jeśli masz prywatną studnię, możesz poprosić certyfikowane laboratorium o analizę wody.

Które produkty do uzdatniania wody powinienem kupić?

Po sprawdzeniu, co znajduje się w wodzie, łatwiej jest zidentyfikować przedmioty, które chcesz usunąć. Można to zrobić za pomocą analizy wody. Następnie dowiedz się, który z dostępnych typów systemów najlepiej odpowiada Twoim konkretnym wymaganiom.

Istnieje kilka zasobów, które mogą pomóc w podjęciu najlepszej decyzji. Nie kupuj produktu sprzedawanego przez osoby posiadające strategie strachu / alarmu i sprawdź z dużą ilością zasobów przed zakupem, że otrzymasz system / część zamienną najwyższej jakości.

Czy system uzdatniania wody potrzebuje niektórych usług / części?

Domowe urządzenia do oczyszczania wody wymagają szczególnej uwagi, a większość z nich wymaga wymiany filtrów i membran. Najlepiej postępować zgodnie z instrukcjami serwisowymi i konserwacyjnymi zalecanymi przez producenta.

Dlaczego moja woda ma szczególny smak? Czy można to naprawić?

Jeśli chcesz, aby woda w zlewie używana do picia i gotowania była oczyszczana za pomocą systemu POE (Point of Use), możesz wybrać system odwróconej osmozy. Może to usunąć fluor, żelazo, ołów, azotany i różne inne zanieczyszczenia.

Ponadto system odwróconej osmozy może znacznie poprawić smak i jakość wody, usuwając chlor i inne nieprzyjemne smaki. Jeśli zdecydujesz się potraktować cały dom za pomocą systemu POE (punktu wejścia) zainstalowanego w miejscu, w którym woda dostaje się do domu, najpierw powinieneś być w stanie zidentyfikować przyczynę problemu (za pośrednictwem analiza wody).

Po ustaleniu, co powoduje problem smakowy, możesz wyszukać rodzaj systemu uzdatniania wody, który jest dostosowany do twoich konkretnych potrzeb.

Kiedy moja woda ze studni została poddana analizie, została przetestowana pozytywnie na bakterie z grupy coli. Co to są bakterie z grupy coli i jak rozwiązać ten problem?

A. Jeśli woda zawiera bakterie coli, oznacza to, że studnia jest podatna na zanieczyszczenie bakteryjne. Istnieje wiele sposobów rozwiązania tego problemu. Jednym z rozwiązań jest zdezynfekowanie studni i ponowne przetestowanie wody pod kątem coli.

Jeśli następny test nadal pokazuje, że woda ma pozytywny wynik na obecność bakterii coli, należy rozważyć cały domowy system uzdatniania wody. Dezynfekcja UV (UV) jest najczęstszą metodą leczenia bakterii na bazie wody.