zdrowie” data-max-rows=”2″>

Jedną z rzeczy, którą nowicjusz w świecie golfa prawdopodobnie chciałby wiedzieć, jest różnica między różnymi rodzajami pól golfowych. To pytanie jest bardziej skomplikowane, niż można sobie wyobrazić, ponieważ istnieją trzy różne sposoby wyrażenia, do której kategorii pasuje dane pole golfowe.

Pierwszym z nich jest określenie miejsca i kategoryzacja, czy znajduje się w wrzosowiskach, lasach, nad morzem itp. Drugi typ jest pod względem długości, z przestrzenią zasadniczo podzieloną według czasu potrzebnego do rozegrania rundy. Te typy są nazywane Pitch & Putt, Full Length lub Executive, ponieważ liderzy mogą nie mieć czasu na ukończenie rundy grać na 18-dołkowym polu golfowym o pełnej długości. Większość kursów dla kadry kierowniczej ma tylko 9 dołków.

W tym artykule przyjrzymy się jednak, jak można kategoryzować pola golfowe według własności. Dzięki powyższym dwóm rodzajom kategoryzacji możesz wiedzieć, czego się spodziewać, kiedy będziesz grać. Jednak ten trzeci rodzaj kategoryzacji określa, czy w ogóle można uzyskać dostęp do kursu.

Poniższa lista nie jest pełną listą rodzajów kursów, ale są to najpopularniejsze typy kursów, które możesz spotkać.

Prywatne pola golfowe to pola golfowe należące do klubu golfowego i dostępne tylko dla członków klubu. Jeśli nie jesteś członkiem klubu, nie możesz grać, chyba że masz szczęście, że zostałeś zaproszony przez kogoś, kto już jest członkiem.

Publiczne pola golfowe mogą być polami golfowymi należącymi do organizacji prywatnych lub osób fizycznych lub innych organizacji, takich jak lokalne firmy. Kluczem tutaj jest to, że właściciel pobiera opłatę za grę. Zasadniczo oznacza to, że przestrzeń jest otwarta dla każdego, kto może sobie pozwolić na uiszczenie opłaty.

Istnieją również kursy, które są zasadniczo kombinacją dwóch powyższych. Członkowie klubu mogą grać w dowolnym momencie. Publiczność może grać, ale zwykle tylko w niektóre dni tygodnia lub pory dnia.

Miejskie pole golfowe jest własnością władz lokalnych. Działają jak publiczne pola golfowe, ale pieniądze zapłacone za zielone opłaty trafiają do nich w przeciwieństwie do osób prywatnych lub firm.

Niektóre obszary mieszkalne mają własne pole golfowe, w które mogą grać tylko mieszkańcy. Są one zazwyczaj obsługiwane przez samą społeczność i dlatego nie są otwarte dla publiczności.

Wreszcie jest pole golfowe. Kurorty golfowe są własnością i są zarządzane przez ośrodek lub sieć hoteli dla przyjemności ich gości. Jednak gra nie może ograniczać się do gości kurortu. W rezultacie niektóre kursy ośrodków mogą być dostępne dla publiczności za opłatą.