Mówisz poważnie o swoim grillu? Jeśli tak, być może rozważałeś budowę lub zakup palacza do grilla. Większość ludzi od czasu do czasu pali kilka żeber w palaczu na patio, ale ci, którzy naprawdę uwielbiają swoje „Q”, często kuszą pomysł, aby ich urządzenia kuchenne stały się integralną częścią ich przydomowego krajobrazu.

Istnieje kilka dobrych powodów, aby rozważyć zainstalowanie palacza do grillowania z cegieł. Przede wszystkim pełnowymiarowa kostka daje możliwość gotowania dużej ilości mięsa na podwórku. Masz wystarczająco dużo miejsca, aby zaspokoić praktycznie każdą potrzebę grilla.

Po drugie, możesz gotować dłużej w niższej temperaturze z palaczem do grillowania niż w przypadku wielu przenośnych modeli ze stali. Z dużym palaczem beczkowym nie ma nic złego, ale trudno jest gotować rzeczy z tymi popularnymi urządzeniami przez dłuższy czas w niższych temperaturach niż z palaczem cegieł.

Po trzecie, nigdy nie musisz się martwić o wymianę palacza do grilla. Nic nie jest naprawdę trwałe, ale cegła jest prawdopodobnie tak blisko, jak to możliwe!

Jednak zanim zaczniesz układać cegły i zaprawę, powinieneś wziąć pod uwagę wady palacza do grillowania z cegieł. Po pierwsze, nie będzie to tania propozycja. Budowa palacza cegieł wymaga inwestycji w materiał i robociznę (płatną lub osobistą).

Po drugie, ważne jest, aby wiedzieć, że większość palaczy stalowych na rynku może więcej niż większość wymagań dotyczących grilla. Palacze cegieł są świetne, ale możesz uzyskać podobne wyniki dzięki tańszym i wygodniejszym alternatywom.

Po trzecie, kiedy przeprowadzasz się lub sprzedajesz swój dom, wracasz na pierwsze miejsce. Brak możliwości przenoszenia jest brzydkim minusem wytrwałości.

W końcu chcesz pomyśleć o wygodzie. Prawdopodobnie nie zbudujesz ceglanego palacza grilla w pobliżu tylnych drzwi. Możesz jednak obsługiwać palacza zakupionego w sklepie na tarasie. Chociaż te dodatkowe kroki nie wydają się zbyt duże, z czasem się sumują.

Czy palacz cegieł jest dla Ciebie odpowiedni? Wszystko będzie zależeć od twoich preferencji i indywidualnych potrzeb. W niektórych przypadkach dobrym pomysłem jest zainstalowanie klocka. W innych sytuacjach prawdopodobnie nie jest to najlepszy pomysł. Jedno jest jednak pewne. Powinieneś poważnie rozważyć wszystkie aspekty decyzji, zanim łopata uderzy o ziemię. Palacz cegieł to duży projekt i nie jest to coś, co chcesz zrobić, zanim będziesz miał bardzo dobry pomysł, czy chcesz go na swojej nieruchomości.