Och, lubimy być nad morzem … ale ze stali nierdzewnej?

Cóż, prosta odpowiedź brzmi „nie”. Obszary przybrzeżne są jednym z najtrudniejszych środowisk z wysokim poziomem soli w powietrzu, silnymi wiatrami i licznymi podarunkami dla mew, które po nałożeniu na produkty ze stali nierdzewnej erodują na powierzchni i niszczą wykończenie, jeśli nie są regularnie konserwowane.

Czy można zastosować różne rodzaje stali nierdzewnej?

Absolutnie Najważniejsze jest to, że twój dostawca używa stali nierdzewnej G316 (klasy morskiej), a nie materiału G304, który powinien być używany tylko wewnętrznie.

Istnieją dwie główne powierzchnie ze stali nierdzewnej; Satynowane (szczotkowane) i lustrzane (jasne) polerowane.

Satynowy, nierdzewny materiał ma szczotkowany & # 39; Ziarno & # 39; Spowoduje to gromadzenie soli i zanieczyszczeń, które mogą uszkodzić stal. Satynowa polerowana stal nierdzewna z pewnością może być stosowana na wybrzeżu, jak wielu naszych klientów, ale wymaga tylko wyższego poziomu bieżącego czyszczenia i konserwacji.

Polerowana na lustro stal nierdzewna ma jednak gładkie wykończenie bez ziarna, co zapewnia lepszą ochronę przed elementami przybrzeżnymi. Opcja polerowana na lustro jest droższa, ale wymaga mniej konserwacji niż alternatywa ze szczotkowanym wykończeniem.

Czy materiały nierdzewne rdzewieją na obszarach przybrzeżnych?

Odporność stali nierdzewnej na korozję zależy od jej warstwy pasywnej. Jest to cienka warstwa tlenku chromu, która tworzy się na jej powierzchni, gdy chrom jest obecny w ilości 10,5% lub większej. Metal pod spodem nie jest odporny na korozję. Warstwa pasywna tworzy się spontanicznie na czystej powierzchni, ale może zostać uszkodzona przez zanieczyszczenia żelazem, cząsteczki w powietrzu, a zwłaszcza chlorki.

Dlatego stal nierdzewna musi być poddawana ciągłemu programowi konserwacji i czyszczenia. Pamiętajcie, że jest bez skazy, nie bez skazy.
Jakiego rodzaju detergentu powinienem użyć?

Główny nacisk kładziony jest na usuwanie soli i zanieczyszczeń z powierzchni stali, co jest możliwe przy użyciu dowolnego podstawowego środka czyszczącego, takiego jak woda z mydłem. Dostępne są bardziej wyrafinowane produkty specjalne do czyszczenia stali nierdzewnej, ale mogą one być wymagane tylko wtedy, gdy plamy z herbaty są powszechne lub trwałe.

Podstawowa zasada jest prosta: regularnie dbać o stal nierdzewną, ponieważ zapobieganie jest zawsze łatwiejsze (i tańsze) niż hartowanie.

Czy odradzałbyś korzystanie z metali nierdzewnych nad morzem?

Wcale nie. Jeśli pozwala na to budżet, wybierz wysoce dopracowane wykończenie. Najważniejszą informacją, którą tu otrzymujesz, jest to, że nie możesz po prostu kupić produktu odpornego na rdzę i pozostawić go na miejscu, zwłaszcza na obszarach przybrzeżnych, bez czyszczenia – po prostu czyść go tak często, jak to możliwe, czyszcząc okna i drzwi . Zadbaj o swoją stal nierdzewną, a będzie wyglądać fantastycznie przez wiele lat.